Trafiony i praktyczny prezent dla mężczyzny

Kupowanie prezentu dla mężczyzny nie jest łatwym zadaniem. Głownie dlatego, że duża część z nich, to minimaliści, którzy posiadają wszystko, czego im potrzeba. W przeciwieństwie do kobiet, rzadko mają zamiłowanie do kupowania kolejnych ubrań i biżuterii, choćby szafa już teraz pękała w szwach. Warto więc, by prezent dla mężczyzny był praktyczny i użyteczny, a jednocześnie trafiał w gust.

Zestaw podstawowych kosmetyków

W bardzo wielu drogeriach można znaleźć na półkach zestawy kosmetyków, które są pięknie zapakowane i idealnie nadają się na prezent. Najpopularniejsze składają się z produktów do mycia i higieny: żelu pod prysznic, szamponu do włosów, antyperspirantu. Są też linie przeznaczone do pielęgnacji jednego obszaru ciała, na przykład włosów i skóry głowy. Oprócz szamponu w ich skład wchodzą często odżywki, maski, olejki czy wcierki. Podobnie jest z zestawami do golenia, które pozwalają kompleksowo zadbać o zarost i skórę twarzy.

Wybierając zestaw kosmetyków męskich do kupienia warto zwrócić uwagę, jakiej marki produktów używa osoba, którą chcemy obdarować. Będziemy mieć pewność, że je lubi, odpowiada mu zapach i nie ma na nie uczulenia.

Kosmetyki i perfumy premium

Wybierając zestaw na prezent możemy postawić na produkty z wyższej półki. Być może mężczyzna, którego chcemy obdarować chętnie by je wypróbował, ale sam nigdy ich nie kupił, bo wolał przeznaczyć budżet na pilniejsze sprawy. Warto sprawić, by w ten sposób poczuł się doceniony i rozpieszczony.

Ciekawą propozycją są zestawy zapachów umieszczone w kilku małych perfumetkach i zapakowane do ozdobnego pudełka. To okazja, żeby poznać nowe zapachy i odszukać swojego ulubieńca. Na kolejną okazję można podarować mężczyźnie flakon tego zapachu, który najbardziej przypadł mu do gustu.

Bardzo popularne od kilku sezonów są kosmetyki do pielęgnacji brody. Jeśli tylko mężczyzna, dla którego szukamy podarunku jest brodaczem, warto postawić na dobrej jakości preparaty do brody i skóry pod bujnym zarostem.